PE3C3410-72
DigiKey Part Number
6099-PE3C3410-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C3410-72
Description
COAX CABLE BNC TO SMC 6'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMC RG-316 72.0" (1.8m) 6.0'
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to SMC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
SMC Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C