PE3C3328-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C3328-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C3328-36
Description
COAX CBL BNC TO SMA 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA RG-174 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-174
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
1 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C