PE3C3324-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C3324-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C3324-12
Description
COAX CBL BNC TO SMC 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMC RG-8 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
Cable (Round)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-8
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to SMC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
HN Plug
Overall Impedance
50 Ohms