PE3C3238-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C3238-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C3238-12
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Green
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C