PE3C3218/HS-48
DigiKey Part Number
6099-PE3C3218/HS-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C3218/HS-48
Description
REVERSE POLARITY TNC PLUG TO REV
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC LMR 400 DB 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 400 DB
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
TNC Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C