PE3C2998-50CM
DigiKey Part Number
6099-PE3C2998-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C2998-50CM
Description
COAX CBL 10-32 TO BNC 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 10-32 to BNC LMR 100 19.69" (500.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Retail Package
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Type
LMR 100
Style
10-32 to BNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
10-32 Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz