PE3C2985-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C2985-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C2985-60
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Packaging
Retail Package
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Green
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C