PE3C2785-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C2785-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C2785-24
Description
COAX CBL MCX TO CABLE 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MCX to Cable RG-316 DS 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
Cable (Round)
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
RG-316 DS
Cable Impedance
50 Ohms
Style
MCX to Cable
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
MCX Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms