PE3C2745/HS-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C2745/HS-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C2745/HS-36
Description
STRAIGHT CUT LEAD TO TNC FEMALE
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to Cable RG-316 36.00" (914.40mm)
Category
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector
Cable (Round)
Packaging
Bag
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-316
Style
TNC to Cable
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms