PE3C2740-72
DigiKey Part Number
6099-PE3C2740-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C2740-72
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 6'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LMR 200 72.0" (1.8m) 6.0'
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Packaging
Retail Package
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type
LMR 200
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz