PE3C2728-48
DigiKey Part Number
6099-PE3C2728-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C2728-48
Description
SMA MALE TO TNC MALE CABLE 48 IN
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC RG-303 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Bag
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
RG-303
Style
SMA to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz