PE3C2684/HS-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C2684/HS-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C2684/HS-12
Description
N MALE RIGHT ANGLE TO SMA MALE C
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-316 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Copper
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C