PE3C2578-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial BNC to SMC RG-188 36.00" (914.40mm)
PE3C2578-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C2578-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C2578-36
Description
COAX CBL BNC TO SMC 36"
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Retail Package
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-188
Style
BNC to SMC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz