PE3C2416LF-72
DigiKey Part Number
6099-PE3C2416LF-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C2416LF-72
Description
COAX CABLE BNC TO BNC 6'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-316 72.0" (1.8m) 6.0'
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Retail Package
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type
RG-316
Style
BNC to BNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz