PE3C2416/HS-48
DigiKey Part Number
6099-PE3C2416/HS-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C2416/HS-48
Description
BNC MALE TO BNC MALE CABLE 48 IN
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-316 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Bag
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to BNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Copper
2nd Connector
BNC Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C