PE3C2365-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C2365-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C2365-24
Description
COAX CBL SMA TO SMA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Retail Package
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-316
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Color
Tan
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C