PE3C2183LF/HS-120 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 400 120.0" (3.0m) 10.0'
PE3C2183LF/HS-120
DigiKey Part Number
6099-PE3C2183LF/HS-120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C2183LF/HS-120
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 10'
Detailed Description
Length
120.0" (3.0m) 10.0'
Packaging
Retail Package
Cable Type
LMR 400
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C