PE3C2183/HS-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C2183/HS-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C2183/HS-60
Description
N MALE TO N MALE LOW LOSS CABLE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 400UF 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Pasternack
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 400UF
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C