PE3C1909-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA PE-P195 24.00" (609.60mm)
PE3C1909-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C1909-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C1909-24
Description
COAX CBL SMA TO SMA 24"
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
PE-P195
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
12.4 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C