PE3C1874LF-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC LMR 195 24.00" (609.60mm)
PE3C1874LF-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C1874LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C1874LF-24
Description
COAX CBL TNC TO TNC 24"
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
LMR 195
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C