PE3C1868-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LMR 400 36.00" (914.40mm)
PE3C1868-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C1868-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C1868-36
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Retail Package
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
LMR 400
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz