PE3C1858-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C1858-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C1858-12
Description
N MALE TO BNC MALE CABLE 12 INCH
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to N-Type RG-400 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Bag
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-400
Style
BNC to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
4 GHz