PE3C1603-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C1603-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C1603-24
Description
COAX CBL SMA TO SMP 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMP 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Retail Package
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMP
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMP Jack, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
18 GHz