PE3C1476-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 400 60.0" (1.5m) 5.0'
PE3C1476-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C1476-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C1476-60
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 5'
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Retail Package
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
LMR 400
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz