PE3C1393LF/HS-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C1393LF/HS-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C1393LF/HS-24
Description
COAX CBL N-TYPE TO TNC 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to TNC LMR 195 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Retail Package
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
LMR 195
Style
N-Type to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C