PE3C1144-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C1144-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C1144-12
Description
COAX CBL TNC TO TNC 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Retail Package
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Green
2nd Connector
TNC Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C