PE3C1074/SP-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial MMCX to MMCX LMR 100 24.00" (609.60mm)
PE3C1074/SP-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C1074/SP-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C1074/SP-24
Description
MMCX PLUG RIGHT ANGLE TO MMCX PL
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Bag
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
LMR 100
Style
MMCX to MMCX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
MMCX Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz