PE3C1064/HS-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C1064/HS-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C1064/HS-12
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO 7/16 DIN
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to 7/16 DIN LMR 240 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
LMR 240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to 7/16 DIN
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
7/16 Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C