PE3C1057-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C1057-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C1057-12
Description
COAX CBL SMA TO CABLE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to Cable 0.047" Semi-Rigid Cable 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
Cable (Round)
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
0.047" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to Cable
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
18 GHz