PE3C10452-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C10452-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C10452-12
Description
2.92MM MALE TO 2.92MM MALE RIGHT
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to 2.92mm PE-118SR 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bag
Cable Type
PE-118SR
Cable Impedance
50 Ohms
Style
2.92mm to 2.92mm
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.92mm Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
40 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Copper
2nd Connector
2.92mm Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C