PE3C10419-48 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Pasternack
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC LMR 400 48.0" (1.2m) 4.0'
PE3C10419-48
DigiKey Part Number
6099-PE3C10419-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C10419-48
Description
Fire Rated TNC Male to TNC Male
Detailed Description
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Retail Package
Cable Type
LMR 400
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C