PE3C10413-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Fairview Microwave
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type TCOM-400 12.00" (304.80mm)
PE3C10413-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C10413-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C10413-12
Description
FIRE RATED N MALE TO N MALE LOW
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bag
Cable Type
TCOM-400
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C