PE3C1041-48
DigiKey Part Number
6099-PE3C1041-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C1041-48
Description
COAX CBL N-TYPE TO TNC 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to TNC 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Green
2nd Connector
TNC Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C