PE3C10362-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 4.3/10 LMR 600 36.00" (914.40mm)
PE3C10362-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C10362-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C10362-36
Description
4.3-10 Male to 4.3-10 Male Low P
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
LMR 600
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to 4.3/10
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
4.3/10 Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C