PE3C10290-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial N-Type to TNC LMR 600 12.00" (304.80mm)
PE3C10290-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C10290-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C10290-12
Description
Plenum N Male to TNC Male Low Lo
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
LMR 600
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Red
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C