PE3C10281-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial BNC to TNC LMR 240 60.0" (1.5m) 5.0'
PE3C10281-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C10281-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C10281-60
Description
PLENUM BNC MALE TO TNC MALE LOW
Detailed Description
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
4 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Red
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C