PE3C10265-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C10265-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C10265-36
Description
75 Ohm N Male to 75 Ohm N Male L
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 400 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Cable Type
LMR 400
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
75 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Connector Impedance
75 Ohms
Overall Impedance
75 Ohms
Frequency - Max
2 GHz