PE3C10261-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Pasternack
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC LMR 400 36.00" (914.40mm)
PE3C10261-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C10261-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C10261-36
Description
75 Ohm BNC Male to 75 Ohm BNC Ma
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
LMR 400
Cable Impedance
75 Ohms
Style
BNC to BNC
Connector Impedance
75 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
75 Ohms
Frequency - Max
2 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
BNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C