PE3C10097-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C10097-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C10097-24
Description
COAX CBL 3.5MM TO N-TYPE 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 3.5mm to N-Type 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
N-Type Jack
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Female
Length
24.00" (609.60mm)
Style
3.5mm to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
3.5mm Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms