PE3C1000-50CM
DigiKey Part Number
6099-PE3C1000-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C1000-50CM
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 19.6"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type 19.69" (500.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Part Status
Active
Length
19.69" (500.00mm)
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Color
Green
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C