PE3C0885LF-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial HN to HN RG-393 60.0" (1.5m) 5.0'
PE3C0885LF-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C0885LF-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C0885LF-60
Description
COAX CABLE HN TO HN 5'
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Part Status
Active
Cable Type
RG-393
Style
HN to HN
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
HN Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz