PE3C0672LF/HS-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC LMR 195 24.00" (609.60mm)
PE3C0672LF/HS-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C0672LF/HS-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C0672LF/HS-24
Description
SMA MALE TO TNC MALE LOW LOSS CA
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 195
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C