PE3C0629/HS-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C0629/HS-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C0629/HS-36
Description
REVERSE POLARITY SMA PLUG TO N M
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LMR 240 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C