PE3C0579-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C0579-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C0579-24
Description
COAX CBL SMP TO TNC 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMP to TNC 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
SMP Jack
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Retail Package
Length
24.00" (609.60mm)
Style
SMP to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
6 GHz