PE3C0477/HS-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C0477/HS-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C0477/HS-24
Description
REVERSE POLARITY TNC PLUG TO REV
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC LMR 195 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Packaging
Bag
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Type
LMR 195
Style
TNC to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
2nd Connector
TNC Jack
Color
Black
2nd Contact Gender
Male
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C