PE3C0410-18
DigiKey Part Number
6099-PE3C0410-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C0410-18
Description
SMA MALE TO MINI SMP FEMALE CABL
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMP Mini PE-SR405FLJ 18.00" (457.20mm)
Length
18.00" (457.20mm)
Packaging
Bag
Cable Type
PE-SR405FLJ
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMP Mini
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
SMP Mini Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C