PE3C0351-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C0351-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C0351-36
Description
COAX CBL SMB TO SMB 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMB to SMB LMR 100 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
LMR 100
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMB to SMB
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMB Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
SMB Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C