PE3C0050-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C0050-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C0050-36
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 600 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Cable Type
LMR 600
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Color
Black
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C