PE3C0033LF/WP-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 400 36.00" (914.40mm)
PE3C0033LF/WP-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C0033LF/WP-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C0033LF/WP-36
Description
WEATHERPROOF BOOT N MALE TO N MA
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 400
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C