PE3959LF-18
DigiKey Part Number
6099-PE3959LF-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3959LF-18
Description
SMA Male to SMA Female Bulkhead
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-178B 18.00" (457.20mm)
Length
18.00" (457.20mm)
Cable Type
RG-178B
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms